Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne ze względu na stopień ochrony?

O ochronie przed promieniowaniem słonecznym to temat, który wszyscy powinni interesować się nie tylko latem. Jednak to właśnie o tej gorącej porze roku wiele osób przypomina sobie zarówno o filtrach jak i okularach przeciwsłonecznych. O czym warto pamiętać kupując tego typu produkty?

Specjaliści odradzają kupowanie przeciwsłonecznych okularów w niesprawdzonych miejscach, takich jak uliczne bazary
Autor zdjęcia: forum.linvoyage.com

W przypadku kremów i balsamów przeciwsłonecznych (więcej tutaj) wszyscy pamiętają, że dla tego typu preparatów kluczowy jest podany faktor. Liczba na produkcie określa, w jakim stopniu dany kosmetyk chroni skórę przed poparzeniem. Niewiele osób jednak pamięta, że podobnie ma się sprawa z okularami przeciwsłonecznymi. Soczewki mogą mieć różne kategorie – od 0 do 4. Którą z nich wybrać jadąc nad morze, a z której korzystać, gdy okulary słoneczne (więcej: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html) mają poprawić komfort jazdy?

Kategoria i kolor soczewek okularów przeciwsłonecznych

Soczewki o kategorii 0 mocno przepuszczają światło. Dlatego są polecane raczej przy pochmurnej pogodzie. Jadąc nad morze lepiej wybrać okulary o kategorii 3 lub 4. Taka kategoria może być odpowiednia również do jazdy samochodem. Jednak to nie wszystko, co należy wiedzieć, wybierając konkretne okulary.

Kolor soczewek również jest istotny. Nie warto dobierać go jedynie do barwy ulubionego stroju. Istotne jest to, by dany kolor nie zniekształcał zanadto rzeczywistych kolorów otoczenia. To dość ważne na przykład dla osób kierujących pojazdem. Najbardziej uniwersalnymi szkłami są te o kolorze czarnym, szarym oraz brązowym.

Dobre okulary przeciwsłoneczne sklep czy bazar?

Specjaliści odradzają kupowanie przeciwsłonecznych okularów w niesprawdzonych miejscach, takich jak uliczne bazary. Informacje podane na produktach zakupionych w tego typu punktach sprzedaży mogą być niepełne. Ceny takich okularów zazwyczaj są bardzo niskie, jednak zazwyczaj wynika to z obniżenia jakości oraz braku odpowiednich atestów.